Waga platformowa w Twojej firmie? Sprawdź jak ją wybrać

Popularność rozmaitych urządzeń peryferyjnych idealnie pokazuje, jak ważne we współczesnym handlu jest stworzenie kompleksowego i skutecznego systemu dla firmy. I nie chodzi tutaj jedynie o rozwiązania technologiczne bezpośrednio wspomagające prowadzenie sprzedaży. Duże znaczenie mają także te urządzenia, które pracują np. w magazynie lub na zapleczu. A jedną z takich technologii jest waga platformowa.

Obsługa największych elementów asortymentu

Co wyróżnia wagę platformową spośród innych urządzeń, które służą do wykonywania pomiarów masy? Z pewnością 2 kwestie. Po pierwsze, obecność obszernej szalki ważącej. To właśnie ten element pozwala na obsługiwanie największych gabarytowo elementów asortymentu. Po drugie, modele platformowe umożliwiają zazwyczaj ważenie naprawdę ciężkich towarów, o masie dochodzącej do 300 kg. Ponadto, niektóre urządzenie oferują również wybór wariantu technologicznego. Dzięki temu można dostosować zakresy ważenia do potrzeb konkretnej działalności.

Wyjątkowo solidna konstrukcja

Jak łatwo zgadnąć, wagi platformowe muszą być przygotowane na naprawdę intensywną eksploatację. Praca z najcięższymi i największymi gabarytowo towarami nie należy przecież do prostych. Na szczęście urządzenia tego typu charakteryzują się nie tylko solidnymi i szczelnymi obudowami (często ze stali nierdzewnej, z wysoką normą IP), ale także precyzyjnymi układami pomiarowymi. W rezultacie, wagi platformowe doskonale znoszą pracę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Gdzie jeszcze sprawdzi się waga platformowa?

Magazyny firmowe nie są oczywiście jedynymi miejscami, w których znajdują zastosowanie wagi platformowe. Urządzenia te można również spotkać w nieco innych okolicznościach, np. w hurtowniach, przedsiębiorstwach zajmujących się przemysłem i logistyką bądź działalnościach świadczących usługi związane z przewozem ładunków.

Funkcjonowanie w systemie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o działaniu wag platformowych w różnych rozwiązaniach systemowych. W urządzeniach tych porty komunikacyjne nie są niestety standardem. Części produkowanych obecnie modeli je posiada, a część nie. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby waga tego typu współpracowała np. z komputerem lub terminalem komputerowym, musimy wybrać urządzenie wyposażone w odpowiedni interfejs komunikacyjny.