Systemowa kasa fiskalna w połączeniu z CRK, czyli – Posnet Neo Online

Można powiedzieć, że na przestrzeni ostatnich lat pojęcie systemowości w przypadku kas rejestrujących uległo pewnym zmianom. Wynika to z faktu, że mniejsze modele również zaczęły oferować coraz ciekawsze rozwiązania. Nadal jednak nie ulega wątpliwości, że jeśli chodzi o takie urządzenia, jak Posnet Neo Online – za pokaźnymi gabarytami technologii sprzedaży idą szczególnie wysokie parametry i bogata funkcjonalność. Sprawdźmy, co to dokładnie oznacza i jakie możliwości oferuje przywołany model od uznanej firmy.

Aspekt konstrukcyjny, czyli kasa systemowa w tradycyjnym stylu

W przypadku takich modeli, jak Neo Online, warto zacząć omawianie specyfiki urządzenia od cech zewnętrznych i samej budowy. Zwłaszcza, że kwestie te potrafią pod różnymi względami determinować wybory przedsiębiorców. Trzeba bowiem przyznać, że kasa fiskalna online od Novitus posiada konstrukcję charakterystyczną dla bardziej tradycyjnych modeli systemowych. Mowa zatem o solidnej, trwałej obudowie, ale też i wyraźnie pokaźniejszych wymiarach. To zdecydowanie technologia sprzedaży przeznaczona dla działalności stacjonarnych, które w dodatku dysponują odpowiednią przestrzenią na stanowisku obsługi klientów. Z drugiej strony jednak, tak zaprojektowana systemowa kasa fiskalna Novitus Neo Online umożliwiła zastosowanie szeregu praktycznych, atrakcyjnych rozwiązań, o czym za chwilę. Warto natomiast powiedzieć, że, oprócz ekranu przeznaczonego dla operatora, urządzenie posiada również obrotowy, czytelny, podświetlany wyświetlacz, przejrzyście informujący o przebiegu transakcji. Można go ustawić tak, aby zapewniał jak najwygodniejszy dostęp do emitowanych komunikatów względem konkretnego stanowiska sprzedażowego. Wspomnijmy również o eleganckim designie, współgrającym z nowoczesnością samej technologii.

Bogactwo możliwości w jednym urządzeniu rejestrującym

Gdyby z większych gabarytów kasy Neo Online nie wynikały żadne korzyści, zapewne trzeba by było zaliczyć konstrukcję tego modelu do ewidentnych minusów. Tymczasem w ślad za budową urządzenia rejestrującego marki Novitus podąża naprawdę atrakcyjna funkcjonalność. Zacznijmy od możliwości zaprogramowania naprawdę pokaźnej bazy towarowej. Posnet Neo Online pozwala na wybór maksymalnej liczby pozycji PLU do zdefiniowania: 30 000 lub 60 000. Poza tym, posiada bardzo wydajny, a zarazem prosty w obsłudze mechanizm termiczny, pracujący przy użyciu rolki papieru, której długość może wynieść aż 100 m! To zdecydowane udogodnienie dla sprzedawców, zwłaszcza, jeśli na co dzień mierzą się z wyzwaniami dużego natężenia ruchu. W dodatku, technologia ta wystawia nie tylko paragony (również z NIP-em nabywcy), ale i dokumenty niefiskalne. Koniecznie trzeba wspomnieć o klawiaturze Neo Online. Właśnie dzięki takiej konstrukcji urządzenia mógł się w nim znaleźć obszerny, wygodny w obsłudze panel sterowania z klasycznymi przyciskami. Wśród nich znajdziemy naturalnie także programowalne klawisze funkcyjne. Te ostatnie pozwolą na utworzenie aż 104 własnych skrótów, do przypisania np. często wybieranym elementom oferty albo ważnym funkcjom kasy fiskalnej online (takim jak choćby wydruk obowiązkowych raportów). Co więcej, w modelu Neo Online pojawia się też cecha znana z innych, popularnych rozwiązań firmy Posnet. Chodzi o funkcję kaso-wagi, czyli ergonomiczną integrację z dedykowaną szalką ważącą.

Opisywana technologia nie mogłaby się znaleźć we wcześniej wspomnianej kategorii, gdyby nie stwarzała dogodnych warunków do realizacji rozbudowanego systemu sprzedażowego. Jeśli chodzi o ten aspekt – model od Posnet prezentuje się znakomicie. Dzięki naprawdę szerokim standardom komunikacyjnym, wśród których znajdziemy 4 porty RS-232, złącze USB oraz interfejs typu Ethernet, a także opcji dołączenia do nich rozwiązań bezprzewodowych (moduł Wi-Fi, modem GPRS), kasa rejestrująca jest w stanie współpracować z wieloma różnymi urządzeniami peryferyjnymi naraz, takimi jak wspomniana waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczy, szuflada kasjerska, komputer, drukarka zamówień i inne. W ten oto sposób Posnet Neo Online może stać się prawdziwym centrum dowodzenia rozbudowanym, wydajnym systemem sprzedaży. Należy też zaznaczyć, że mówimy o kasie fiskalnej w pełni dostosowanej do standardów nowego systemu online. A zatem gwarantuje również internetową transmisję danych do CRK. A czy będzie się ona odbywała w trybie przewodowym, czy bezprzewodowym – o tym już zadecyduje przedsiębiorca.