Thermal FV EJ — drukarka od firmy Posnet

Na polskim rynku urządzeń fiskalnych jest kilku producentów, którzy cieszą się szczególnym uznaniem wśród przedsiębiorców i ekspertów. Do tego grona na pewno należy Posnet. Jego kasy i drukarki rejestrującej są gwarancją solidnego wykonania oraz przystosowania do wymagającej oraz długotrwałej pracy. Tym razem przyjrzymy się drugiej grupie wspomnianych urządzeń, a wręcz konkretnemu modelowi. Postanowiliśmy bowiem przetestować drukarkę Thermal FV EJ. To urządzenie, które jest znane wielu przedsiębiorcom. Skąd się wzięła jego popularność?

Ogromna baza towarowa

Drukarki fiskalne z zasady pozwalają na obsługę znacznie większej bazy towarowej, niż kasy. Wszystko za sprawą tego, że muszą współpracować z komputerami lub terminalami komputerowymi oraz oprogramowaniem sprzedażowym. Jak przedstawia się baza PLU w modelu Thermal FV EJ? Więcej niż znakomicie! Urządzenie może bez problemu obsługiwać nawet do 250 000 produktów lub usług, które zostaną skonfigurowanie w programie komputerowym. Warte podkreślenia jest również to, że każda pozycja towarowa może mieć nazwę o długości 40 znaków!

Długa rolka papieru termicznego

W Posnet Thermal FV EJ zastosowany został moduł elektronicznej kopii paragonów. Oznacza to, że urządzenie korzysta tylko z jednej rolki papieru termicznego. Udogodnieniem dla przedsiębiorcy jest nie tylko to, że drukarka automatycznie zapisuje kopie paragonów. Wspomniane rozwiązanie technologiczne sprawiło również, iż w modelu tym można stosować bardzo długie materiały eksploatacyjne. Pisząc wprost – Thermal FV EJ wykorzystuje rolki papieru termicznego o długości 100 metrów! Zapełnienie takiej powierzchni paragonami zajmuje naprawdę dużo czasu.

Współpraca przewodowa i bezprzewodowa

Praca drukarki fiskalnej zawsze przebiega w połączeniu z komputerem lub terminalem komputerowym. Nie inaczej jest w przypadku Posnet Thermal FV EJ. Zaletą tego modelu jest jednak różnorodność interfejsów, które służą do komunikacji. Drukarka standardowo posiada porty – USB i RS-232. Ponadto, opcjonalnie można do niej podłączyć moduł RSBT2, pozwalający na wymianę danych poprzez Bluetooth, a więc bez żadnego kabla.

Więcej na ten temat

Jeżeli interesuje Cię ten temat i chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę opisującą rodzinę drukarek fiskalnych Posnet Thermal (link)