Najtańsze na rynku kasy fiskalne

Większość urządzeń fiskalnych, które dostępne są na rynku, pozwala nam na wykonanie 1 830 raportów dobowych. W praktyce oznacza to tylko tyle, że użytkować je możemy przez około 5 lat od momentu rozpoczęcia rejestracji obrotu. Na pewno jest do dość spory szmat czasu, a w związku z tym nabywając kasę fiskalną, przede wszystkim powinniśmy skupić się na jej funkcjonalności. Wielu przedsiębiorców zwraca jednak uwagę również na ceny poszczególnych urządzeń. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ każdemu zależy na obniżeniu kosztów. Ogólnie przyjmuje się, że to, co jest tanie, nie może być dobre. Czy podobnie jest w przypadku urządzeń rejestrujących? Oto prezentacja najtańszych kas fiskalnych dostępnych na rynku oraz ich możliwości.

Klawisze funkcyjne

Jedną z funkcjonalność, którą jest obecna także w tańszych modelach, jest klawiatura z klawiszami funkcyjnymi. Rozwiązanie to zdecydowanie przyśpiesza pracę i wpływa pozytywnie na wykonywanie obowiązków. Przyciski te można bowiem wykorzystywać jako skróty – zarówno do szybkiej sprzedaży, jak i w celu skonfigurowania bezpośredniego dostępu do często używanych funkcji. Liczba dostępnych klawiszy programowalnych jest zależna od konkretnego modelu.

Wydajny akumulator

W kasach fiskalnych stosuje się akumulatory, które są zasilane z zewnętrznego źródła energii. Niemniej, ich zaletą jest możliwość pracy także bez dostępu do prądu. Jeśli akumulator kasy będzie całkowicie naładowany, przedsiębiorca nie zostanie zmuszony do przerwania pracy w przypadku braku zewnętrznego zasilania. Bateria urządzenia zabezpiecza więc przed ewentualnymi stratami finansowymi, związanymi z niespodziewanym zaprzestaniem handlu.

Jednoznaczna identyfikacja asortymentu

Tania kasa fiskalna pozwoli również na precyzyjne zdefiniowane sprzedawanych produktów lub usług. Urządzenia tego typu posiadają oczywiście bazę towarową o pojemności około 2 000 / 3 000 PLU, więc i asortyment przedsiębiorcy nie może być większy. Jednakże, niedroga kasa będzie prosta w obsłudze i przy jej pomocy bez problemu zaprogramujemy naszą ofertę. Ponadto, umożliwi ona nadawanie poszczególnym pozycjom towarowym precyzyjnych nazw.

Co wybrać?

Wśród tanich kas fiskalnych szczególnie polecamy: