Nowy rok – nowe rozwiązania, czyli kilka słów o nadchodzącym tablecie fiskalnym

Innowacje technologiczne, które mieliśmy okazję śledzić w minionym roku, zaskoczyły nie jednego. Ale, siłą rzeczy, pozostawiały za sobą również pytanie: czy na tę chwilę branża fiskalna może zaproponować coś równie interesującego? Okazuje się, że pierwsze propozycje, wychodzące naprzeciw podobnym rozważaniom, pojawiły się pod koniec 2015 roku. Do takich należy szykowany przez firmę Innova tablet fiskalny.

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy działo się dużo i to chyba w każdym możliwym aspekcie. Pojawiły się już „kasy-smartfony”, wyposażone w panele dotykowe, i takie, których mechanizm drukujący wystawia paragon po stronie klienta. Powstały, zdawałoby się, możliwie najmniejsze modele kas i drukarek fiskalnych. Wiemy już, jakie korzyści oferuje nowoczesny, kolorowy ekran, emitujący reklamy oraz co potrafi dać atrakcyjny wygląd urządzeń rejestrujących sprzedaż – wszystko jedno, czy mówimy o „kosmicznym” designie drukarek kart plastikowych firmy Evolis, czy o przeróżnych wersjach kolorystycznych modelu Posnet Revo.

Gdyby to nie wystarczyło, pojawił się również pierwszy terminal fiskalny, będący doskonałą integracją komputera i drukarki fiskalnej. I okazuje się, że nowoczesne połączenia to niesłabnąca siła, która niebawem znów ma pokazać nieznane dotąd oblicze.

Jeszcze nieznane, choć już co nieco o nim wiadomo. Można powiedzieć, że zgodnie z ustaleniami i zapowiedziami firmy Innova S. A., następuje końcowa faza przygotowań do wypuszczenia jej innowacyjnego urządzenia, jakim jest tablet fiskalny.

Ideą producentów było połączenie popularnego, intuicyjnego w obsłudze tabletu – zachowującego wszystkie typowe dla niego własności – z poszczególnymi, certyfikowanymi elementami sprzedaży, jak drukarka fiskalna oraz czytnik kodów kreskowych. Urządzenie ma również umożliwiać łatwą i szybką akceptację płatności kartą płatniczą oraz zapis kopii paragonów w formie elektronicznej.

Według przedstawicieli firmy Innova, Integracja tylu funkcji i urządzeń, w połączeniu z możliwością zainstalowania własnego oprogramowania, a także niedużą konstrukcją, sprawi, że tablet fiskalny doskonale sprawdzi się zarówno przy pracy stacjonarnej, jak i mobilnej. Ponadto, z powodzeniem znajdzie zastosowanie w różnych rodzajach działalności: usprawni sprzedaż w punkcie handlowym, ułatwi zarządzanie stanami magazynowymi lub wesprze wykonywanie zadań dotyczących centrum logistycznego.

Terminal fiskalny marki Innova ma ujrzeć światło dzienne w okolicach maja lub czerwca 2016 roku. Będzie to okazja do weryfikacji naszych oczekiwań i bardziej jednoznacznych ocen, czy mamy do czynienia z kolejnym, dalekim krokiem w zakresie technologii sprzedaży.

Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tablet-fiskalny-ulatwi-zycie-firmom-funkcje,60,0,1985084.html