Nowa waga elektroniczna od firmy FAWAG – co ma do zaoferowania?

Co pewien czas pojawiają się kasy i drukarki fiskalne, które – ze względu na ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, dane podzespoły bądź parametry czy też dostępne funkcje – po prostu warto omówić osobno. Ale nie tylko z nimi tak jest. Pośród urządzeń peryferyjnych, ich wielu rodzajów, także niejednokrotnie znajdą się tego typu przykłady. I dziś właśnie poświęcamy uwagę jednemu z nich, czyli wadze elektronicznej WS-1 od firmy FAWAG.

Każdy, kto choć trochę orientuje się w rynku technologii sprzedaży – a zwłaszcza, jeśli chodzi o urządzenia peryferyjne – na pewno zna firmę FAWAG. Lubelski producent od dawien dawna tworzy wagi dla różnorodnych działalności gospodarczych. Są to urządzenia w postaci niewielkich akcesoriów, popularnych modeli kalkulacyjnych, czy też przemysłowych, platformowych oraz wielu innych. Pora poznać kolejną wagę elektroniczną tej marki – czyli WS-1.

Zacznijmy od konstrukcji…

…bo w przypadku tego urządzenia od niej zacząć warto. WS-1 cechuje zdecydowanie wysoka jakość wykonania, zgodna z nowoczesnymi standardami. Model marki FAWAG posiada solidną, stabilną obudowę, stosunkowo nieduże gabaryty, a jednocześnie całkiem sporą szalkę ważącą. Dodać należy, że jest ona zrobiona ze stali nierdzewnej. Poza tym – charakteryzuje się naprawdę ciekawym designer jak na ten rodzaj urządzeń peryferyjnych. Posiada oryginalną, elegancko wyprofilowaną sylwetkę, stylowo dobrane kolory, a wszystko to uzupełniają dopracowane detale i estetyczne akcenty w postaci wyświetlaczy LCD (klienta) i LED (operatora) oraz intuicyjnych w użyciu przycisków. Jednym słowem, funkcjonalna waga elektroniczna FAWAG WS-1 to urządzenie wpisujące się w trendy nowoczesnych technologii sprzedaży. I to nie tylko pod względem wizualnym.

Przejdźmy teraz do rozwiązań…

…ponieważ, jak już zostało powiedziane – atrakcyjność WS-1 nie broni się tylko dzięki cieszącemu oko wzornictwu. Waga elektroniczna, o której mówimy, występuje w aż 3 wariantach, dotyczących zakresów pomiaru masy. Innymi słowy, przedsiębiorca może sam zdecydować, który z nich okaże się najlepszy dla pracy z posiadanym asortymentem, czyli najlepiej spełni oczekiwania prowadzonej działalności. Poza tym, WS-1 oferuje ciekawe standardy komunikacyjne. I nie chodzi jedynie o wbudowane 2 porty RS232 i 1 USB – choć te również zapewniają płynną współpracę z kasą fiskalną czy też komputerem. Istnieje bowiem jeszcze możliwość, by na życzenie użytkownika wyposażyć wagę w moduł Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji – np., jeśli chciałby on transmitować dane o pomiarze do urządzeń mobilnych, pracujących na Androidzie, choćby do tabletu czy smartfona. Co więcej? Model marki FAWAG posiada szereg funkcji, odpowiadających zadaniom, jakie realizują tego typu urządzenia peryferyjne. Mowa o opcjach tarowania i blokowania tary, definiowania limitów wagowych czy też automatycznego zerowania szalki, gdy ta jest pusta. Warto również wspomnieć o ciekawej funkcji, jaką jest liczenie sztuk produktu, jeśli mają one tę samą masę.

Jeśli dodamy do tego fakt, że WS-1 potrafi prawidłowo pracować w różnych, czasem trudniejszych warunkach (np. w zakresie temperatur od -10 do 40 stopni Celsjusza) oraz może być wyposażona w dodatkowy, wydajny akumulator i funkcjonować przez pewien czas bez zewnętrznego źródła zasilania (chociażby w przypadku nagłej awarii prądu), zyskujemy naprawdę nowoczesne, wielofunkcyjne i wydajne urządzenie peryferyjne. A co Wy sądzicie o wadze elektronicznej marki FAWAG?