Nowa kasa od firmy Posnet. Na czym polega jej wyjątkowość?
Pytanie postawione w tytule nie jest bezzasadne. W końcu Posnet to dość ceniona marka, a w dodatku znana z innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają oblicze technologii sprzedaży. Jak zapewniają producenci, tak ma być i w przypadku nowej kasy rejestrującej Ergo. Co w rzeczywistości urządzenie to może zaoferować współczesnemu przedsiębiorcy?
Na początek…
Urządzenie marki Posnet, które wkrótce trafi do sprzedaży, na pierwszy rzut oka może się wydać przedsiębiorcom niepozorne. Tymczasem Ergo, o niedużych gabarytach i ciekawym, eleganckim designie, odzwierciedla obecne, nowoczesne standardy technologii handlowych. Na ten stan rzeczy wskazuje chociażby elektroniczna kopia paragonów, która skutecznie upraszcza wykonywanie fiskalnych obowiązków, ułatwia archiwizację i zabezpieczanie danych oraz zmniejsza koszty eksploatacji kasy.
Oprócz tego, urządzenie umożliwia wystawianie paragonów z dowolną grafiką (w nagłówku i stopce) oraz korzystanie z wydajnego akumulatora. Warto też wspomnieć, że Ergo kontynuuje rozwiązania znane z wcześniejszego modelu, Revo, czyli pełną integrację ze specjalną szalką ważącą, którą można sterować przy użyciu klawiatury kasy, błyskawicznie uzyskując na jej wyświetlaczach wyniki pomiaru masy. Wszystkie te funkcje i podzespoły ma zawierać w sobie solidna, wysokiej jakości obudowa, odporna na wstrząsy, wilgoć czy też wnikanie pyłu.
W szczególności…
Jakie są cechy szczególne nowego modelu marki Posnet? To w zasadzie jedna, którą dałoby się najkrócej nazwać „elastycznością”. Oczywiście, nie mówimy tu o elastyczności konstrukcji kasy, a o różnych, możliwych do zastosowania kompilacjach rozwiązań. Istnieją 2 aspekty, w których Ergo, choć posiada skuteczne parametry bazowe, pozwala je rozwinąć na kilka sposobów. To pojemność bazy towarowej i rodzaje komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi.
Istnieją do wyboru 3 liczby pozycji towarowych: 4000, 6000 i 8000 PLU. Zatem przedsiębiorca, decydując się na kasę Ergo, ma możliwość dość precyzyjnego dopasowania tego parametru do wymagań prowadzonej firmy. Podobnie jest z zastosowanymi interfejsami. Poza wyjściowymi opcjami – czyli standardowym portem USB oraz obsługą szuflady na pieniądze – urządzenie oferuje 3 typy rozszerzeń: pierwszy moduł (USB, 2 x RS-232), drugi moduł (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) i trzeci moduł (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Ale to nie koniec. Jeśli wybrane interfejsy lub pojemność bazy towarowej okażą się niewystarczające, podatnik może z łatwością doposażyć swój egzemplarz Ergo w dodatkowe, zaproponowane rozwiązania.
A zatem…
Ergo zapowiada się obiecująco. Przede wszystkim, ma być solidną i funkcjonalną kasą rejestrującą, odnajdującą się z równym powodzeniem w sprzedaży stacjonarnej i mobilnej. Opcja dokładnego dostosowania urządzenia do potrzeb, jakie stawia prowadzona działalność, to dość skuteczne i atrakcyjne rozwiązanie. Ale najważniejsza i najciekawsza jest szansa rozwoju technologii sprzedaży wraz z rozwojem firmy. Cecha ta określa nowy wymiar komfortu, którego, faktycznie, nie proponowało dotąd żadne inne urządzenie fiskalne.
PiXi
8 maja, 2016 @ 5:47 pm
Rzeczywiście, ta dowolności jest dla użytkownika bardzo wygodna, ale nie jestem pewny, czy mimo to każdy rodzaj przedsiębiorstwa wymaga takich elastyczności. czasem profil firmy i zasady jej funkcjonowania są sprecyzowane, a ewentualne zmiany – przewidywalne…