Kompaktowo i online, czyli na tropie mobilnych kas najnowszej generacji

Z racji poważnych zmian zachodzących w branży fiskalnej, na rynku technologii sprzedaży pojawia się coraz więcej kas rejestrujących online. Jedne modele są całkowitą nowością, inne zaś to istniejące wcześniej urządzenia, które zostały przystosowane do działania w ramach zaawansowanego rozwiązania teleinformatycznego. Oczywiście, znajdziemy wśród nich technologie o różnych parametrach, funkcjach, cechach konstrukcyjnych, a także zastosowaniach. Dziś zatem sprawdzimy, co producenci kas online mają do zaoferowania przedsiębiorcom, którzy szukają tego typu urządzeń do prowadzenia działalności mobilnej.

Fawag Lite Online

Kompaktowych rozmiarów kasa fiskalna, która zdecydowanie przykuwa uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem. Ale oczywiście stylowe wzornictwo to nie wszystko. Urządzenie posiada zestaw praktycznych i wygodnych rozwiązań. Dysponuje więc prostym w obsłudze, wydajnym mechanizmem drukującym (pracującym z prędkością 16 linii na sekundę), czytelnymi wyświetlaczami LCD i przyjazną w użyciu klawiaturą – tym bardziej, że posiada programowalne przyciski funkcyjne do tworzenia skrótów zgodnych z naszymi potrzebami (np. dla szybszej sprzedaży konkretnych, popularnych produktów bądź usług). Ponadto, jak na niedużą, nieskomplikowaną kasę fiskalną, Lite Online posiada zróżnicowane porty komunikacyjne, w tym złącze USB, 2 wejścia RS232 oraz interfejs Ethernet w standardzie!

Farex Pro 300

Farex Pro 300 może się wydawać prostą kasą fiskalną, ale w rzeczywistości posiada najważniejsze funkcjonalności, które znakomicie sprawdzają się przy mobilnym prowadzeniu działalności. Poza pamięcią chronioną, współpracą z terminalami płatniczymi i łącznością z CRK, oferuje np. naprawdę pokaźną bazę towarową. Jest bowiem w stanie obsłużyć nawet do 100 000 pozycji PLU! Model Pro 300 został też wyposażony w sprawny mechanizm termiczny, gwarantujący prostą instalację materiałów eksploatacyjnych. Oprócz czytelnych wyświetlaczy znajdziemy tu również intuicyjną w obsłudze klawiaturę, która również pozwoli na użycie przycisków w celu zaprogramowania spersonalizowanych, praktycznych skrótów. Złącza PC, USB i aż 3 RS232 wspomogą działanie z peryferyjnymi technologiami sprzedażowymi, wydajna bateria zabezpieczy naszą pracę przed nagłą awarią prądu, zaś elegancki design bijący z małej konstrukcji kasy fiskalnej Farex przykuje uwagę i zrobi dobre wrażenie.

Novitus Nano Online

Wielu przedsiębiorcom nie trzeba przedstawiać tej kasy fiskalnej. To bowiem bardzo znany model, który teraz zyskał „rozwiązania online”. Popularność urządzenia rejestrującego od Novitus nie jest przypadkowa. Po pierwsze – wśród mobilnych kas fiskalnych online to zdecydowanie jedna z mniejszych, najbardziej poręcznych, wygodnych w użyciu, a zarazem estetycznych technologii. Nano Online jest kasą przygotowaną do częstych zmian lokalizacji czy pracy w różnych warunkach. Świadczy o tym choćby zarówno solidna obudowa, jak i klawiatura zabezpieczona przed przypadkowym zalaniem. Urządzenie rejestrujące od Novitus pozwala na zdefiniowanie bazy towarowej rzędu 20 000 PLU, sprawny wydruk paragonów (także z NIP-em nabywcy i logo działalności) oraz współpracę z różnymi peryferiami, za sprawą takich złączy, jak Ethernet, USB lub RS232. Co więcej, te standardy komunikacyjne można rozszerzyć o rozwiązania do pracy bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi czy modem GSM 3G/LTE. W przypadku Nano Online też spotkamy się z wydajną baterią (litowo-jonową), a także innymi, atrakcyjnymi opcjami, jak np. obsługa usług czasowych.

Posnet Mobile Online

Interesując się mobilnymi urządzeniami fiskalnymi, naprawdę trudno nie natknąć się na ten model. W zasadzie to niemożliwe. W końcu jedną z naczelnych cech przenośnych kas rejestrujących jest wyjątkowo mała konstrukcja. A tak się składa, że Posnet Mobile One pod tym względem nadal bije rekordy. To wciąż najmniejsza kasa fiskalna, dostępna na polskim rynku – także w wersji online (wystarczy powiedzieć, że urządzenie potrafi się zmieścić nawet w niejednej kieszeni). Niech nikogo jednak nie zmylą małe gabaryty, gdyż model ten ma sporo do zaoferowania! Pomijając już wyjątkowo ergonomiczną obudowę, wydajność zainstalowanego akumulatora (i możliwość zasilania przy użyciu instalacji samochodowej) oraz takie kwestie, jak atrakcyjny design, szybka, wygodna w użyciu technologia druku czy przejrzyste ekrany – Mobile Online umożliwia także umieszczanie dodatkowych treści na dokumentach: np. logo działalności w nagłówku, grafię w stopce i NIP-nabywcy w części fiskalnej paragonu. I oferuje współpracę z urządzeniami peryferyjnymi przy użyciu różnych portów komunikacyjnych. Istnieje też możliwość zastosowania wersji kasy Posnet Mobile Online z modułami do łączności bezprzewodowej (Bluetooth/Wi-Fi).

 

Musicie przyznać, że jest w czym wybierać. Na który model byście się zdecydowali? Albo jakie urządzenie polecilibyście innym?