Jakie rozwiązania w kasach fiskalnych cenią ich użytkownicy?

Kasa rejestrująca, wybierana dla danej działalności gospodarczej, musi oczywiście posiadać stosowne cechy, parametry i funkcje, które odpowiedzą na najważniejsze potrzeby biznesu. Jednak to nie jedyne kwestie, jakimi kierują się przedsiębiorcy przy wyborze urządzenia fiskalnego. Podatnicy chętnie też stawiają na rozwiązania, które w znacznym stopniu ułatwiają korzystanie ze wspomnianych technologii, prowadzenie ewidencji obrotu i obsługę klientów. Oto kilka przykładów takich opcji.

Bezspornie – moduł kopii elektronicznej

W obliczu raczej nieuchronnych zmian, związanych z wprowadzeniem nowego systemu fiskalizacji i kas rejestrujących online, można śmiało stwierdzić, że postępująca cyfryzacja w zdecydowany sposób zmieni oblicze współczesnych urządzeń rejestrujących. Nim jednak to nastąpił, trzeba wspomnieć o dwóch możliwych metodach obowiązkowej archiwizacji kopii paragonów – w formie papierowej i elektronicznej. I zarazem polecić drugą z wymienionych opcji, która zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego? Ze względu na swe liczne atuty. Mimo że kasa fiskalna z takim rozwiązaniem jest zazwyczaj nieco droższa, pozwala zaoszczędzić na materiałach eksploatacyjnych, których zwyczajnie zużywa mniej. Kopie paragonów są bowiem wtedy zapisywane właśnie w formie cyfrowej, na karcie pamięci. Informacje w takiej postaci można łatwo przenieść na komputer czy ulokować na dodatkowych dyskach, zapewniających jeszcze większe bezpieczeństwo danych.

Automatyczne przypomnienia o ważnych kwestiach

Jak wiadomo, użytkownik kasy rejestrującej ma do wykonywania szereg obowiązków, związanych z ewidencjonowaniem obrotu. A zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczęli pracę z tego typu technologiami sprzedaży, wymogi te mogą okazać się dość liczne i nie zawsze łatwe w zapamiętaniu. Na szczęście są producenci urządzeń fiskalnych, którzy pomyśleli o tym i wyszli wspomnianym sytuacjom naprzeciw. Istnieją bowiem modele kas dysponujące opcją automatycznych przypomnień. Przykładowo, gdy zajdzie konieczność wykonania raportu dobowego albo okaże się, że termin obowiązkowego przeglądu technicznego jest już bliski, urządzenie wygeneruje stosowny komunikat, informujący o powinności podjęcia odpowiednich działań. Dość przydatne, zwłaszcza w ferworze dużego natężenia ruchu, prawda?

Udogodnienia w panelu sterowania

Wiele kas fiskalnych posiada typowy rodzaj klawiatury. Ale nie wszystkie! Są także modele wyposażone w klawiatury membranowe, charakteryzujące się większą odpornością na zabrudzenia, kurz czy wilgoć. Co więcej, współcześnie znajdziemy urządzenia rejestrujące z nowoczesnymi ekranami dotykowymi – takimi, jakie znamy z popularnych dziś smartfonów. Niemniej, bez względu na wybrany rodzaj rozwiązania, panele sterowania większości kas oferują dość atrakcyjną opcję: przyciski definiowalne. Oczywiście, w zależności od modelu, jest ich mniej bądź więcej. Czemu one służą? Za ich sprawą jesteśmy w stanie zaprogramować własne skróty klawiszowe, a następnie przypisać je do konkretnych pozycji towarowych lub danych funkcji urządzenia. W rezultacie sprzedaż dość często wybieranych towarów i usług albo wykonywanie konkretnych operacji (jak np. wspomniana już realizacja raportów dobowych) idzie znacznie szybciej, sprawniej i wygodniej.

Oto nasze propozycje istotnych, a przy tym bardzo korzystnych w użyciu rozwiązań, jakie posiadają dzisiejsze kasy rejestrujące. A Wy macie jakieś ulubione, przyjazne funkcjonalności?