Zaawansowany system sprzedaży. Jaka kasa sprawdzi się w takim rozwiązaniu?

Rozbudowane systemy sprzedaży, które służą do obsługiwania klientów indywidualnych, często składają się z wielu urządzeń elektronicznych oraz drukarki fiskalnej. Ale nie jest to jedyne rozwiązanie, dostępne obecnie na polskim rynku. Szerokie grono przedsiębiorców decyduje się na zakup kasy rejestrującej. Niemniej, w przypadku rozbudowanego systemu sprzedaży, wspomniane urządzenie fiskalne powinno się charakteryzować naprawdę dużą wydajnością i funkcjonalnością.

Kasa do obsługi dużego asortymentu

Pod względem liczby pozycji towarowych, które może obsłużyć urządzenie fiskalne, drukarki rejestrujące nadal wiodą prym. Nie oznacza to jednak, że niektóre kasy nie poradzą sobie z obsługą dużego asortymentu. Współcześnie na polskim rynku są dostępne modele systemowe, w pamięci których można zaprogramować kilkadziesiąt tysięcy pozycji towarowych. Co więcej, niektóre kasy z omawianej tutaj grupy oferują wybór wariantu pojemności bazy PLU. W rezultacie, przedsiębiorca może zdecydować się na technologię sprzedaży, która spełni oczekiwania jego działalności gospodarczej. Warto także podkreślić, że kasy systemowe dobrze współpracują z programami komputerowymi do zarządzania biznesem. W związku z tym, całą bazę PLU można zdefiniować przy użyciu nowoczesnego narzędzie informatycznego – a nie ręcznie.

Interfejsy komunikacyjne w urządzeniu systemowym

Jak samo określenie wskazuje, rozbudowany system sprzedaży to zazwyczaj taki, w którym pracuje wiele różnorodnych urządzeń elektronicznych. Jeśli w ramach takiego rozwiązania chcemy wdrożyć kasę fiskalną, powinien być to model z różnego typu interfejsami komunikacyjnymi. Mogą to być następujące porty: RS-232, USB, PS/2, Ethernet czy złącze szuflady. Dlaczego ta kwestia ma tak duże znaczenie? Szeroki wybór standardów wymiany danych sprawia, że dana kasa fiskalna może płynnie współpracować z innymi elementami systemu, np. z komputerem lub terminalem komputerowym, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów oraz terminalem płatniczym. Przedsiębiorca zyskuje więc szansę na łatwe zaaranżowanie rozwiązania technologicznego dla firmy.

Klawisze funkcyjne i podświetlane ekrany

Średnie i większe przedsiębiorstwa, w których oferowany jest rozbudowany asortyment, są często związane z dużym natężeniem ruchu. Innymi słowy, każdego dnia odwiedza je wielu klientów indywidualnych. Dlatego też warto zadbać o to, aby urządzenia zainstalowane w firmie usprawniały obsługę nabywców. W tym zaś mogą pomóc funkcjonalności, które są obecne w produkowanych obecnie kasach systemowych. Urządzenia tego typu zapewniają przede wszystkim skonfigurowanie trybu szybkiej sprzedaży. Służą do tego klawisze funkcyjne, które znajdują się na ich klawiaturach. Dodatkowo, wiele modeli z tej kategorii posiada duże, podświetlane ekrany – ułatwiające pracę kasjerom oraz zapewniające dostęp do czytelnych komunikatów na temat prowadzonej sprzedaży.